Mamy wiele urządzeń umożliwiających pracę laboratoryjną w jałowym otoczeniu. Sprzedajemy je w różnych wersjach, dlatego jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie u nas model dopasowany do potrzeb. Wśród oferowanych produktów znajduje się m.in. komora laminarna z pionowym przepływem powietrza, jak i poziomym.

Szeroki wybór komór laminarnych

Urządzenie pozwala na stworzenie sterylnych warunków umożliwiających wykonywanie czynności m.in. z zakresu mikrobiologii. Sięgając po nie, można mieć pewność, że wyniki badań, analiz i innych działań będą miarodajne w każdych warunkach. Laminarna komora nadmuchuje przefiltrowane, niemal doskonale czyste powietrze pozbawione wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń.

Urządzenia mają szerokie zastosowanie, które obejmuje wiele branż, w tym m.in.:

          medyczną,
          farmaceutyczną,
          elektroniczną
          przemysłową.

Wszędzie tam, gdzie potrzebna jest idealna czystość otoczenia, komora laminarna II klasy bezpieczeństwa sprawdzi się doskonale. Dzięki niej warunki pracy będą w pełni sterylne, a obszar roboczy pozostanie wolny od niepożądanych mikroorganizmów. Przy wyborze urządzenia należy brać pod uwagę m.in. rodzaj i liczbę filtrów, kierunek ruchu powietrza, system sterowania czy oświetlenie. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty, w której znajdują się dostępne w różnych wersjach komory laminarne – cena wszystkich modeli jest atrakcyjna.

Komory laminarne – sposób działania

Specjalny rodzaj wyposażenia laboratoryjnego – komory laminarne zapewniają środowisko wolne od zanieczyszczeń, ponieważ zachodzą w nich:

  1. Filtracja powietrza, które jest zasysane przez system filtrów HEPA (High Efficiency Particulate Air).

  2. Jednokierunkowy przepływ z niezmienną prędkością, co pomaga w utrzymaniu czystości i minimalizuje ryzyko kontaminacji podczas manipulowania wrażliwymi próbkami.

Sprzęty te są stosowane podczas w mikrobiologii, a także w farmacji, szpitalach, przemyśle spożywczym, a nawet w produkcji urządzeń elektronicznych.

Czym się różnią komory laminarne z pionowym i poziomym przepływem powietrza?

W lożach utrzymywane są sterylne warunki podczas pracy dzięki filtracji i stałemu przemieszczaniu się powietrza. Pionowy przepływ odbywa się, gdy zasysane z góry gazy przechodzą przez filtr, a następnie przepływają w dół na powierzchnię roboczą. To rozwiązanie minimalizuje ryzyko kontaminacji unoszącymi się cząstkami. Urządzenia z poziomym ruchem powietrza zasysają je z tyłu. Następnie kierowane jest ono bezpośrednio na przedmioty.

Komory laminarne Jest 13 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 13 elementów